Namai.Neturiu omeny visatos, žemės ar namų kaip realaus objekto. Turiu galvoje mūsų vidinius namus, kuriuose esame vieninteliai šeimininkai ir kuriuose nereiktų daugiau niekam leisti šeimininkauti, ką per savo neapdairumą, kvailumą, patiklumą dažnai ir padarom. Įsileidžiam žmones, kurie atrodo būna lyg ir verti čia patekti, bet gali atsitikti ir taip, kad užėję jie nenusišluosto kojų ir suteršia tai, kas buvo švaru. Būnam svetingi atvirumu, šiluma, o jie gali tiesiog atsinešti bėdas kaip lauktuves, kurias ir palieka mums ir kurių lengvai neatsikratysi.
Todėl geriausia neįsileisti nieko, kad išvengt visų problemų. Geriausia tiesiog būtų atsivesti kitus nebent iki lauko durų slenksčio, kur vėliau, atsitikus kokiam nemaloniam atvejui, galėtume ramia ir abejonių, bei per didelio minčių kiekio neužkrauta širdim, palikti. Ir nebūtų gaila, kad buvai per atviras ar per nuoširdus. Bet kadangi aš ne iš tokių žmonių, kurie gali taip lengvai ir nerūpestingai elgtis su kitais, tai tas man abejoju, kad pavyks.

Bet kiek daug rūpesčių išvengtume… Ir kodėl tą suprantame tik valydami jų paliktą purvą ir švarindami save nuo blogų, ar tai per daug sureikšmintų minčių? Negi iš karto negalime būti protingesni ir nepulti daryti aplinkinių tokiais svarbiais, kad vėliau netektų gailėtis?

Ir galiausiai manau, kad tokie svečiai tampa savotiškais mūsų mokytojais, kurie pamoko kaip daugiau nebristi į tą pačią balą, neužkibti ant to paties kabliuko ir pažinti žmones.

2 thoughts on “Namai.

  1. Žinai, kad ir kaip būtų kartais skaudu, dėl tų žmonių palikto purvo, bet verta rizikuoti. Negali žinoti, kokių akimirkų patirsi su tais žmonėmis (gal net malonių). Kiekvienas žmogus į mūsų gyvenimą įneša naujos patirties. Manau, kad žmogus, kuris elgiasi su kitais lengvai ir nerūpestingai, tiesiog bijo parodyti savo jausmus ir prisileisti kitus žmones arčiau savęs. Juk mes nesame kokios ledo skulptūros, žmogus turi jausmus, todėl jam ir lemta patirti ne tik laimę, bet ir skausmą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s