Kelionių albumas. Grasas, Prancūzija.


Nusprendžiau pasidalinti vietų vaizdais, kuriuos esu aplankiusi. Nesu didelė kelionių fanatikė (tiesą sakant, jei galėčiau tai keliaučiau po visą pasaulį, bet žinot, pinigai, universitetas ir panašiai…) ir esu aplankius tik Europos šalis ir kai kurie miestai tikrai paliko įspūdį.

Beautiful woman applying perfume on her wrist

Šį kartą papasakosiu apie Graso miestą. Turbūt esate girdėję apie knygą ,,Kvepalai. Vieno žudiko istorija”? Yra ir tokio pavadinimo filmas, Tai va, Grasas, galima sakyti, yra tos istorijos židinys. Jis yra Prancūzijoje ir, kaip turbūt jau supratote, ten yra kvepalų sostinė.

Čia yra eilinis kioskas – perpildytas kvepalų, kvapniųjų aliejų, kvapniųjų vandenų, muilų ir panašiai. Pas mus kioskeliai atrodo kitaip…
Beje, šis buvo pakelėje. Taip ir supratom, jog artėjam link Graso. Tik tuo metu labiau apsidžiaugus būčiau kokia užeiga, kur galėčiau nusipirkti atsigert, bet šitas irgi buvo įdomus.
Grasas. Kvepalų muziejusČia – garsusis muziejus (į tą blondinę nekreipkit dėmesio). Deja neturėjome laiko jo aplankyti, nes ten reikėtų praleisti mažiausiai 3-4 valandas.
IMG_1463
Kalėjimas netoli Graso.
Grasas. Kvepalų muziejus (4)

17 a. viduryje Grase iškilo trys parfumerių šeimos, kurios tapo trimis didžiausiais kvepalų namais – Gallimard, Fragonard ir Molinard. 19 a. pab. – 20. a. per. čia gimė ir legendiniai Chanel No. 5 kvepalai. Tuo metu Grasas pasiekė savo aukščiausią tašką. Chanel, Rochas ar Dior Grase turėjo nuosavus gėlių laukus.

O čia kelio nuorodos. Kažkodėl man ta nuotrauka labai patinka.
GrasasŠiaip Grasas yra tikrai nelengvai randamas miestas. Tikrai atsibodo važinėtis pirmyn atgal kalnų keliais, kai GPS vis rodydavo važiuoti visokiais šunkeliais. Nekalbu apie pykinimą, kuris būna kai važiuoji vingiuotu keliu, kur kas 10 ar 20 metrų yra posūkiai. Bet visos tos kančios atsipirko. Visgi nedaug kas ten užklysta. Tik važiuodama į Grasą sužinojau kas ten per kraštas ir pagrindinę esmę, kodėl jis yra žymus. Gatvės ir oras nebuvo pritvinkęs kvepalų (pvz. Chanel 5), bet viskas tvarkinga, gražu ir labai šilta. LABAI šilta. Nenorėčiau ten gyventi tik dėl to, kad jis kalnuose ir nėra labai didelis.

Prašom pasivaikščioti🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s